Wielki Test o Łodzi Filmowej

Wielki Test o Łodzi Filmowej

Projekt „Wielki Test o Łodzi Filmowej” składał się z dwóch części:

  1. Wydarzenie podczas Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja – retransmisji z anteny Radia Łódź możesz posłuchać poniżej
  2. Internetowego Quizu „Wielki Test o Łodzi Filmowej”, który składa się ze 100 pytań przygotowanych przez eksperta – Rozwiąż Quiz

 

Pierwsza część „Wielkiego Testu o Łodzi Filmowej” odbyła się 19 października 2017 r. po uroczystym otwarciu Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. W teście wzięło udział w sumie 6 drużyn, w tym przedstawiciele instytucji kultury, krytyków filmowych i Uniwersytetu Łódzkiego. Wszyscy musieli odpowiedzieć na 7 pytań dotyczących Łodzi Filmowej. W zabawie wzięła także udział publiczność zgromadzona w Łódzkim Domu Kultury i słuchacze Radia Łódź.

Posłuchaj zapisu transmisji Radia Łódź z „Wielkiego Testu o Łodzi Filmowej”.

 

 

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”15″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”600″ gallery_height=”400″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”10″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”[Show thumbnails]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″] 

 

Składy drużyn:

DRUŻYNA 1 – Instytucje

Krzysztof Piątkowski (Wiceprezydent Miasta Łodzi)

Dagmara Śmigielska (Wydział Kultury)

Anna Michalska (Muzeum Kinematografii)

Anna Sienkiewicz-Rogowska (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny)

 

DRUŻYNA 2 – Produkcja Łódź

Mariusz Włodarski (Lava Films)

Rafał Kupiński (Łódź Film Commission)

Witold Franczak (PWSFTviT)

Natalia Truszkowska (PWSFTviT)

Gośka Bereźnicka (Opus Film)

 

DRUŻYNA 3 – Dziennikarze

Karol Sakosik (Gazeta Wyborcza)

Jarosław Czembrowski (Filmpolski.pl)

Bogdan Sobieszek (Kalejdoskop)

 

DRUŻYNA 4 – Krytycy filmowi

Patrycja Mucha

Artur Zaborski

Mariola Wiktor

Miłosz Stelmach (EKRANy)

 

DRUŻYNA 5 – Partnerzy branżowi festiwalu

Marcin Kotyła (Legalna Kultura)

Tytus Ciski (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny)

Agata Sotomska (Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny)

Iza Wierzbińska (Best Film)

 

DRUŻYNA 6 – Koło Naukowe Filmoznawców / Uniwersytet Łódzki

Justyna Szaferska

Jarosław Grzechowiak

Zuza Woźniak

Sandra Plajzer (Centrum Promocji Uniwersytet Łódzki)

 

 

 

Myślisz, że wiesz wszystko o filmowym obliczu naszego miasta? Zdziwisz się! „Wielki test o Łodzi Filmowej” na otwarciu 8. Festiwalu Kamera Akcja i na żywo na antenie Radia Łódź!

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja przygotował dla widzów niezwykłą atrakcję. Wydarzeniem towarzyszącym uroczystemu otwarciu ósmej edycji będzie „Wielki test o Łodzi Filmowej”. To zabawa, w której udział wezmą kilkuosobowe zespoły złożone z przedstawicieli m.in. branży filmowej, łódzkich instytucji kultury czy dziennikarzy. Wśród drużyn znajdą się także reprezentacji mecenasów festiwalu – Uniwersytetu Łódzkiego i Urzędu Miasta Łodzi. Wyzwanie podejmą znani krytycy filmowi oraz partnerzy festiwalu, w tym Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny czy Fundacja Legalna Kultura.

W rozgrywce będzie mogła wziąć udział także publiczność – zarówno obecna na uroczystym otwarciu festiwalu w Łódzkim Domu Kultury, jak i słuchacze Radia Łódź, którzy dzięki transmisji na żywo będą na bieżąco śledzić przebieg quizu i sprawdzać swoją wiedzę.

„Wielki test o Łodzi Filmowej” to kilka rund pytań z trzema możliwymi odpowiedziami. Konsultantem zagadnień do testu jest m.in. Tadeusz Wijata, kierownik łódzkiego oddziału Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Wydarzenie będzie doskonałą zabawą, szansą na poznanie filmowego dziedzictwa i tajemnic naszego miasta, jak i podkreślenie dzisiejszych aktywności filmowych, które prowadzone są w Łodzi. Organizatorzy tym samym wspierają starania miasta do uzyskania tytułu „UNESCO – Miasto Filmu”.

Wydarzenie realizowane jest dzięki wsparciu Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO w ramach programu regrantingu przeprowadzonego przez Biuro Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi.