VHS Hell Live na 8. FKA!

VHS Hell Live na 8. FKA!

Seans, który odbędzie się w ramach 8. edycji Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi to pokaz z cyklu VHS HELL LIVE, podczas którego ścieżka dialogowa (i nie tylko) filmu będzie improwizowana na żywo przez lektora. To od niego zależy czy będzie wiernie trzymał się tekstu, czy zdecyduje się na szalony freestyle. Tym razem widzowie usłyszą aksamitny głos Piotra Czeszewskiego, członka VHS HELL.

W programie:

„Polowanie na roboty” („Mutant Hunt”), reż. Tim Kincaid, USA, 1987

Jak wyglądałby kultowy „Łowca androidów”, gdyby nakręcono go za grosze, za kamerą stał reżyser filmów porno, a efekty specjalne zrobiono przy użyciu produktów spożywczych? Prawdopodobnie byłby właśnie „Mutant Huntem”.

Tim Kincaid, reżyser takich wspaniałości jak „Robot Holocaust” czy „Reproduktorki”, opowiada historię złego naukowca, który zamienia stworzone do pomocy ludziom cyborgi w żądne krwi mutanty. Aby przywrócić ład i porządek, zbuntowane cyborgi musi pokonać grupa dzielnych głównych bohaterów. Zamiast łez w deszczu dostajemy więc sceny walki przypominające przepychanki w piaskownicy, a zamiast Rutgera Hauera – armię cyborgów wyglądających jak sobowtóry Krzysztofa Rutkowskiego. Jeśli dodamy do tego fakt, że ścieżka dźwiękowa ma tyle wspólnego z Vangelisem, co wspomniany detektyw z Sherlockiem Holmesem, otrzymamy gniota, którego nie da się nie pokochać.