KONKURSY 2016

KONKURSY 2016

Festiwal Kamera Akcja ogłasza nabór do TRZECH konkursów

Młodzi twórcy filmowi i przyszli krytycy filmowi mogą wygrać staże i doskonałe nagrody.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który już po raz siódmy będzie odbywać się w Łodzi zaprasza do uczestnictwa w konkursach, które rozstrzygną się między 6 a 9 października 2016 roku podczas trwania festiwalu. Uczestnicy będą oceniani przez krytyków filmowych, blogerów czy twórców. Reżyserzy mogą zgłaszać swoje filmy do Konkursu Etiud i Animacji, a przyszli krytycy filmowi mogą spróbować swoich sił w dwóch konkursach. „Krytyk Mówi” skierowany jest do tych, którzy w przyszłości chcą pracować w radiu czy telewizji. Konkurs „Krytyk Pisze” dedykowany jest tym, którzy chcą zajmować się krytyką filmową w czasopismach i magazynach branżowych.

***

Konkurs „Krytyk mówi”. Podejmij wyzwanie i wygraj staż.

Krytyka to więcej niż słowa. To wypowiedź o filmie, która sama może stać się doświadczeniem filmowym. Interesujący scenariusz klipu, prowokujące sądy zestawione z obrazem i dźwiękiem, zaskakujący montaż i odrobina aktorstwa tj. wyważone gesty, mimika, odpowiedni ton głosu to niezbędne cechy współczesnego krytyka filmowego. Jeśli mówienie o filmie sprawia ci przyjemność, zgłoś się do konkursu „Krytyk mówi” organizowanego przez Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.

Nie musisz prowadzić wideobloga (choć możesz!), wystarczy, że stworzysz wypowiedź wideo, która zaskoczy selekcjonerów. Masz czas jedynie do 4 września, więc sięgnij po komputer, program do montażu i wysyłaj film. Finaliści podczas festiwalu zmierzą się ze sobą wygłaszając prelekcje przed filmami. Uczestnicy konkursu wezmą udział w warsztatach z dykcji (między 6 a 9 października podczas Festiwalu Kamera Akcja w Łodzi), a laureat konkursu wygrywa staż w jednej z wiodących redakcji radiowych.

„Jeśli potrafisz zainteresować widza swoim zdaniem, doskonale czujesz się w roli prelegenta chcesz w przyszłości pracować w radiu lub telewizji nasz konkurs jest dla Ciebie.” – mówi Malwina Czajka organizator festiwalu.

REGULAMIN KONKURSU „KRYTYK MÓWI”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Konkurs-krytyk-mowi-01-717x1024

Recenzenci poszukiwani. Konkurs Krytyk pisze.

Jesteś młodym kinofilem i chcesz zajmować się krytyką filmową? To okazja, abyś zrobił pierwszy krok w tę stronę. Postaw na rozwój ścieżki zawodowej. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja ogłasza kolejną edycję Konkursu Krytyk Pisze, który skierowany jest do przyszłym krytyków filmowych.

Krytyk pisze to konkurs, w którym liczy się kreatywność. Wystarczy napisać tekst krytyczny o tematyce filmowej. Forma jest dowolna. Ważna jest oryginalność i lekkie pióro. Wiedza oraz doświadczenie są bezcenne, dlatego nagrodą w konkursie jest staż oraz warsztaty edukacyjne z zakresu krytyki filmowej.

Na początek uczestnicy konkursu biorą udział w wybranych przez siebie warsztatach podczas siódmej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (6-9 października 2016 r.) w Łodzi. Laureat konkursu będzie miał okazję poznać zawód krytyka od środka podejmując staż w redakcji magazynu FilmPro.

Sprowokuj, zainspiruj, dostarcz czytelnikowi emocji! Wygraj staż! Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia 2016 r. Warto się spieszyć, bo czasu zostało już niewiele. Jak co roku w jury zasiądą krytycy filmowi i filmoznawcy. W ubiegłych latach byli to m.in. Michał Oleszczyk, Łukasz Maciejewski czy Błażej Hrapkowicz.

 

Warunki uczestnictwa w konkursie:

– wiek do 26 lat (włącznie);

– jeden tekst krytyczny o tematyce filmowej

– całkowita objętość 7 000 – 10 000 znaków ze spacjami

– termin nadsyłania prac mija 31 sierpnia 2016 r. punktualnie o godz. 24.00

– prace w formie elektronicznej prosimy przysyłać na adres konkurs@kameraakcja.com.pl

Nagrody:

I nagroda – nagrody rzeczowe i staż w redakcji czasopisma FILMPRO.

Wyróżnienia (opcjonalne) – nagrody rzeczowe i staż w redakcji patrona medialnego wydarzenia

REGULAMIN KONKURSU „KRYTYK PISZE”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

krytyk pisze 2

***

Zgłoś film i daj się ocenić krytykom filmowym.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja ogłasza kolejną edycję Konkursu Etiud i Animacji na najlepszy film festiwalu oceniany przez krytyków filmowych.

„Wysyłając swój film młody reżyser zwraca uwagę krytyków filmowych i blogerów na swoją twórczość. To możliwość zderzenia się z opinią tych, którzy recenzują, a często też programują festiwale filmowe” – mówi Przemek Glajzner, organizator festiwalu.

Etiudy i animacje do 30 minut – takie filmy można zgłaszać do 31 sierpnia na konkurs podczas siódmej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (6-9 października 2016 r). Organizatorzy czekają na filmy, których znaczenie będą rozgryzać krytycy i blogerzy filmowi zasiadający w jury. Projekty konkursowe oceniane będą pod kątem niekonwencjonalnych przemyśleń, intrygujących rozwiązań formalnych, ciekawych analiz i nowatorskiego podejścia do języka filmu. Laureatem wcześniejszej edycji jest Kuba Czekaj reżyser „Baby Bump”.

REGULAMIN KONKURSU ETIUD I ANIMACJI

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Konkurs-etiud-i-animacji-01-717x1024