KONKURSY 2015

KONKURSY 2015

Zagadaj, przegadaj, wypowiedz się! Stwórz video na konkurs „Krytyk mówi”

Krytyka to więcej niż słowa. To wypowiedź o filmie, która sama może stać się doświadczeniem filmowym. Interesujący scenariusz klipu, prowokujące sądy zestawione z obrazem i dźwiękiem, zaskakujący montaż i odrobina aktorstwa tj. wyważone gesty, mimika, odpowiedni ton głosu to niezbędne cechy współczesnego krytyka filmowego. Jeśli mówienie o filmie sprawia ci przyjemność, zgłoś się do konkursu „Krytyk mówi” organizowanego przez Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja.
Konkurs-krytyk-mowi-01

Nie musisz prowadzić wideobloga (choć możesz!), wystarczy, że stworzysz wypowiedź wideo, która zaskoczy selekcjonerów. Masz czas jedynie do 6 września, więc sięgnij po komputer, program do montażu i wysyłaj film. Finaliści podczas festiwalu zmierzą się ze sobą wygłaszając prelekcje przed filmami.

„Jeśli potrafisz zainteresować widza swoim zdaniem, doskonale czujesz się w roli prelegenta i chcesz stać się rozpoznawalną twarzą blogosfery. nasz konkurs jest dla Ciebie.” – mówi Arkadiusz Jaworek organizator festiwalu.

REGULAMIN KONKURSU „KRYTYK MÓWI” 2015

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

***

Be  a film critic! Weź udział w konkursie „Krytyk pisze”

Jesteś młodym pasjonatą kina i marzysz o profesjonalnym zajmowaniu się krytyką filmową? To okazja, abyś zrobił pierwszy krok w tę stronę. Postaw na rozwój ścieżki zawodowej.

„Krytyk pisze” to konkurs, w którym liczy się kreatywność. Wystarczy napisać tekst krytyczny o tematyce filmowej. Forma jest dowolna. Ważna jest oryginalność i lekkie pióro. W życiu nie chodzi o pieniądze 😉 Wiedza oraz doświadczenie są bezcenne, dlatego nagrodą w konkursie są warsztaty edukacyjne z zakresu krytyki filmowej i praktyki w redakcji filmowej.

Na początek uczestnicy konkursu biorą udział w wybranych przez siebie warsztatach podczas szóstej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja (8-11 października 2015 r.) w Łodzi. Najlepsi z najlepszych będą mieli okazję poznać zawód krytyka od środka podejmując staż w redakcji patrona medialnego Festiwalu.

Sprowokuj, zainspiruj, dostarcz czytelnikowi emocji! Wygraj staż w magazynie filmowym!

KONKURS KRYTYK PISZE

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia 2015 r. Warto się spieszyć, bo czasu zostało już niewiele.

„Zależy nam na tekstach niepublikowanych. Chcemy wyłonić nowe talenty krytycznofilmowe oraz dać im szanse do rozwoju, nasi laureaci są obecnie stałymi współpracownikami magazynu „Kino” czy „FilmPRO” oraz publikują na portalach internetowych” – mówi Malwina Czajka, koordynator festiwalu.

Jak co roku w jury zasiądą krytycy filmowi i filmoznawcy. W ubiegłych latach byli to m.in. Michał Oleszczyk, Łukasz Maciejewski czy Piotr Sitarski.

REGULAMIN KONKURSU „KRYTYK PISZE”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

***

Młode talenty reżyserskie poszukiwane! Zgłoś swój film i zachwyć krytyków filmowych

Etiudy i animacje do 30 minut – takie filmy można zgłaszać od 20 lipca na konkurs podczas szóstej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Organizatorzy czekają na filmy, których znaczenie będą rozgryzać blogerzy filmowi zasiadający w jury. Projekty konkursowe oceniane będą pod kątem niekonwencjonalnych przemyśleń, intrygujących rozwiązań formalnych, ciekawych analiz i nowatorskiego podejścia do języka filmu.

Na zgłoszenia zostało niewiele czasu – wraz z końcem wakacji 31 sierpnia 2015 r. – kończy się nabór filmów.

„Jako festiwal, którego tematyka obraca się wokół krytyki filmowej chcemy wyróżnić tych twórców, którzy przywiązują wagę do teoretycznego zaplecza. Poprzez nasz konkurs szukamy twórców nowatorskich, eksperymentujących, śmiałych” – mówi Przemek Glajzner, dyrektor festiwalu.

plakat 6.fka

Laureatami wcześniejszych edycji są m.in. Kuba Czekaj czy Jakub Pączek , którzy w niebawem zadebiutują na dużym ekranie pełnometrażowymi filmami fabularnymi.

REGULAMIN KONKURSU ETIUD I ANIMACJI 2015

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY